» Základní informace o firmě ZEPRO

logo Cargotec

Produkty nadnárodní společnosti Cargotec nabízí zlepšení účinnosti toků nákladu při nakládce a vykládce zboží, a to jak na souši, tak i na moři. Její přední dceřinou společností je firma HIAB, zajišťující dodávky zařízení pro silniční manipulaci s nákladem. Dalšími dceřinými společnostmi jsou firmy Kalmar ( kontejnerové manipulátory ) a MacGregor ( lodní doprava ).

img cargotec

img cargotec

logo Haib

Společnost HIAB je přední světový dodavatel silniční manipulační techniky. Její nabídka zahrnuje spediční jeřáby, kontejnerové systémy MULTILIFT, závěsné vysokozdvižné vozíky, jeřáby pro lesnictví a zvedací plošiny ZEPRO.

image Haib  image Haib  image Haib

logo Zepro

Společnost Zepro Z-Lyften Produktion AB, známá na mezinárodním trhu jako Zepro, je výrobce hydraulických zvedacích čel s tradicí od roku 1970 a se zastoupeními po celém světě. Působí ve Švédsku a patří k největším výrobcům zvedacích čel na světě.

Pohled na výrobní závod ZEPRO ve švédském městě Bispgarden

image Zepro

Jak je naznačeno výše, došlo v mezinárodním měřítku ke strategickému propojení firem ZEPRO a HIAB, které jsou dále zaštítěné nadnárodní společností Cargotec. V rámci České republiky působí obě tyto společnosti i nadále samostatně.

Značku ZEPRO zastupuje na trhu České republiky od ledna 2014 přímo rakouská společnost Interhydraulik Zepro GmbH se svou kanceláří v Brně, která navazuje na předchozí dlouholeté výhradní zastoupení firmy ONV Novo Trade, s. r. o.

 

img DEL  img DEL

Výrobní řada ZEPRO zajišťuje, v rozsahu maximálních zvedacích kapacit 450 kg až 3000 kg,  vše, co potřebujete pro efektivní a bezpečnou manipulaci se zbožím. ZEPRO vždy představuje prvotřídní komfort a efektivitu. Nízká hmotnost a výhodná konstrukce garantují ekonomickou přepravu. Volbou ZEPRO získáte rovněž výborný servis a služby.

Produkty

Prosím, vyberte si správné čelo dle Vašich požadavků a potřeb !!!

standard do 750 kg
standard do 1000 kg
standard do 3000 kg
slider do 2500 kg
speciály (čela pro spodní závěs, skládací čela, výtahy, vertikálně lomená čela pro vozidla se samonosnou karoserií, …)
příslušenství

image produkty                     image produkty

450 kg ------------------------------------- 3000kg

ZEPRO – hydraulická zvedací čela

Naše zvedací čela jsou prodávána po celém světě od začátku roku 1970. Výhody - vysoká kvalita, trvanlivost, spolehlivá výroba, široká nabídka produktů a globální servisní síť - tímto se nám podařilo vybudovat silnou pozici v Evropě a v mnoha dalších zemích po celém světě.
Firma je nyní součástí společnosti Cargotec - předního dodavatele zařízení pro dopravu a manipulaci s nákladem s řešením pro profesionální uživatele.
Centrum firmy ZEPRO se nachází v Katrineholmu, asi 150 km jihozápadně od Stockholmu. Výroba, vývoj produktů a design se provádí ve výrobním závodě v Bispgardenu, ve švédském Midlands. Prodej, marketing a administrativa jsou řízena z centrály, poprodejní servis a dodávky náhradních dílů jsou řešeny z obou míst.

Historie

image Historie

Koncem roku 1940 založil John Westling společnost Bispgardens Smidesverkstad, která se později stala Bispgardens Svets a Smide. V roce 1952 pro něj začal pracovat Knut Nilson, který roce 1958 koupil společnost spolu s dalšími třemi zaměstnanci. Firma v té době vyrábí především komponenty pro použití v odvětví lesního hospodářství.
Expanzní fáze byla zahájena na začátku roku 1970, kdy byl ukončen vývoj nového typu výrobku - ZEPRO – zvedací čela. Zájem rostl a hydraulická čela na vozidlech sloužila k překlenutí mezery mezi podlahou vozidla a nakládací rampou.
Společnost Skogsbruksmaskiner v Katrineholm prodávala tento produkt na mnoha nových trzích. V roce 1975 Skogsbruksmaskiner koupil velkou část akcií v Bispgardens Svets a Smide AB, a společnost změnila název na Z-Lyften Produktion AB. Sídlo bylo umístěno v Katrineholmu, s tím, že výroba a vývoj zůstal v Bispgardenu. Období 1975-1995 je charakteristické velmi rychlým rozvojem, který vedl k tomu, že nyní je společnost reprezentována v dceřiných společnostech nebo obchodními zástoupeními ve více než 40 zemích po celém světě.
V roce 1998 byl Z-Lyften prodán do firmy ZETECO, která však byla následovně v roce 2000 zakoupena finskou firmou Partek. V roce 2002 byl uskutečněn prodej společnosti firmě KONE, tedy finské společnosti, která se v roce 2005 rozdělila na KONE a Cargotec. Z Lyften Produktion AB je nyní součástí společnosti Cargotec.